تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

31 ژوئن 1397
21 2018
8 ﺷﻮال 1439
شما اینجا هستید : مالزی / کوالالامپور

کوالالامپور

معرفی شهر کوالالامپور

کوالالامپور ، پایتخت مالزی و پر جمعیت‌ترین شهر این کشور است که در عرض ۱۵۰ سال از یک روستای کوچک با معادن قلع به کلان شهری بزرگ با جمعیتی در حدود ۶٫۵ میلیون نفر تبدیل شده است تا آنجا که در رده بندی پنجاه کلان‌شهر پرجمعیت جهان در جایگاه چهل و نهم قرار دارد. برای این که معیار دستتان باشد بدانید که در این جدول، تهران پس از بوئنوس آیرس و قبل از استانبول، بیست و دومین کلان‌شهر پرجمعیت است.

بیشترین جاذبه‌های تفریحی مالزی در پایتخت یعنی کوالالامپور قرار دارد. برج های دوقلو ی پتروناس ( Petronas Twin Tower)، ایستگاه قطار کوالالامپور (Kuala Lumpur Railway Station)، برج منارا کی ال (Menara KL Tower)، میدان مردکا (Merdeka Square)، غار باتو (Batu Caves) و پارک پرندگان کی ال (KL Bird Park) از پربازدیدترین نقاط توریستی کوالالامپور و اطراف آن هستند.

معنای لغوی کلمه « کوالالامپور » که مالزیایی ها آنرا "K.L" هم می نامند "محل تلاقی رودخانه های گل آلود" است و علت این انتخاب تلاقی دو رودخانه ی کلانگ و گمباک در نزدیکی این شهر است. از همین جا می توان به اقلیم کوالالامپور پی برد. شهر در شرق مالزی، جایی بین مناطق ساحلی دره کلانگ و کوهستان تیتیوانسا واقع شده و از آنجا که به خط استوا نزدیک است آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان دارد. کوالالامپور شهری مرطوب است که دمای هوای آن بین ۲۲ تا ۳۳ درجه سانتی گراد در نوسان است، البته میزان بارندگی درآن نسبت به مناطق اطراف مثل سنگاپور کمتر است. همچنین رطوبت هوا در هنگام عصر کاهش پیدا می کند.

جاذبه های فرهنگی، دارا بودن ارزان ترین هتل های پنج ستاره در سطح جهان، امکان خرید مناسب و ارزان، غذاهای خوشمزه و جاذبه های طبیعی واقع در فاصله یک ساعتی از شهر، از مزایای گردشگری در کوالالامپور هستند. برای آشنایی بیشتر با شهر کوالالامپور و جاذبه های گردشگری سایر شهرهای مالزی، مسافرنامه را دنبال کنید.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

    مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter