تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

01 بهمن 1397
21 ژانویه 2019
15 ﺟﻤﺎدی اﻻول 1440
شما اینجا هستید : مالزی / مالزی

مالزی

معرفی کشور مالزی

سلام به شما مسافرنامه خوان عزیز، در این مطلب قصد داریم نگاهی کلی و عمومی به جاذبه های گردشگری مالزی بیندازیم و بعدتر، در مطالب جداگانه به جاذبه های معماری، طبیعی، مفاخر، فروشگاه ها و خوراکی های خوشمزه آن می پردازیم.

وقتی شعار ملی کشوری این باشد که "نیرومندی در یک‌پارچگی است" نتیجه اش می شود مالزی . یکی از توسعه یافته‌ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا که جزو کشورهای صنعتی جهان محسوب می شود و در عین حال از تنوع فرهنگی بسیار بالایی برخوردار است. این تنوع نژادی، فرهنگی و زبانی که خود از جاذبه های گردشگری مالزی به حساب می آید تا آنجا است که در کنار قبایل بومی این کشور، ۶۵ درصد مردم آن را مالایایی ها، ۲۵ درصد را چینی ها و ۷ درصد را هندی ها تشکیل می دهند.

مردم مالزی بسیار خونگرم و میهمان نوازند. خوب است بدانید که دین رسمی مالزی ، اسلام است و حدود ۶۱ درصد از جمعیت ۳۰ میلیونی کشور، مسلمان هستند. در کنار مسلمانان، هندوهای معتقد به برهما و چینی‌های مومن به بودا نیز در کشور زندگی می کنند که تماشای مساجد، معابد، آداب و سنن، پوشش و جشن های متفاوت این گروه ها، برای هر گردشگری جذاب و به یاد ماندنی است.

 

یکی از ویژگی های مثبت مالزی برای گردشگران مسلمان این است که مسلمانان مالزی دارای رستوران ها و فروشگاه‌هایی هستند که با آرم حلال مشخص شده است و دست شما را برای لذت بردن از غذاهای گوناگون بسیار باز می گذارد. نکته جالب در این بین سرمایه گذاری شرکت‌های ژاپنی در بخش های گوناگون این کشور است، چنانکه تحت نظارت و مدیریت ژاپنی‌ها، نظم و ادب ژاپنی! در تمام اماکن مشهود است.

نام مالزی هم برای خود داستان جالبی دارد. این کشور تا سال 1957 میلادی مستعمره بریتانیا بود و در این سال استقلال خود را به دست آورد. در همین دوران فیلیپینی‌ها در تلاش بودند نام مالزی را که برآمده از نام قوم مالی است بر کشور خود بگذارند اما حکومت تازه مستقل شده آن زمان پیش دستی کرد و قبل از آنکه فیلیپینی‌ها بتوانند کاری انجام دهند، نام مالزی را برای قلمرو خود ثبت کردند.

زبان رسمی آنها نیز مالزی ایی است اما با توجه به وفور گردشگران بین المللی، مردم به زبان انگلیسی هم آشنایی خوبی دارند به طوری که شما با دانستن نسبی این زبان، در مالزی به مشکلی برنمی خورید.

در پایان یادآور می شوم اگر می خواهید مالزی را از منظر خود مالزی ایی ها دنبال کنید می توانید به سایت هایی با دامنه اینترنتی my. که دامین رسمی سایت های این کشور است مراجعه کنید. در بخش های بعدی، با مطالب تخصصی در مورد جاذبه گردشگری مالزی با شما خواهم بود.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

    مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter